JAZYKY VÁS PŘIBLÍŽÍ SVĚTU,
MY VÁS PŘIBLÍŽÍME K JAZYKŮM!

Bezplatný klub programování CoderDojo

 

Všem zájemcům o počítače nabízíme kurz pořádaný projektem CoderDojo:

coderdojocesko.cz
www.coderdojo.com

Přihlášky a informace:

Facebook náchodského klubu:

CoderDojo Náchod
 

CoderDojo je celosvětové hnutí založené na klubech programování pro mladé lidi od 7 do 17 let věku. V těchto klubech se děti a mladí lidé za pomoci mentorů vzdělaných v oblasti IT učí, jak například postavit webové stránky, vytvořit mobilní aplikaci nebo naprogramovat počítačovou hru. Jako bonus získávají schopnost spolupráce a sociální interakce.

Tyto kurzy budou v rámci dobročinnosti a dobrého srdce ZDARMA pod vedením lektora Petra Lhotského, který je nadšeným propagátorem tohoto projektu, jeho mentorem a šiřitelem.

 

Všechny děti jsou vítány. Přihlášky a informace na e-mailu .

 

 

Baví tě kódování? Jsi ostřílený odborník nebo počítače teprve oťukáváš? Pak jsi tu správně. Europoslanec Luděk Niedermayer přivedl do Česka celosvětové hnutí bezplatných klubů programování, tzv. CoderDojo. Cílem je propojit lidi, kteří už programovat umí s těmi, kteří se to teprve naučit chtějí. A to nejen v České republice, ale po celém světě.

Jak CoderDojo funguje?

Lekce jsou pro mladé lidi vždy zdarma a fungují na základě dobrovolnické práce tzv. šampionů, kteří zabezpečují organizaci (včetně oslovení uchazečů) a mentorů, kteří mají technické schopnosti a učí děti programovat. Své „dojo“ (klub) si může založit prakticky každý. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.coderdojo.com a stát se součástí celosvětové komunity počítačových nadšenců, kteří mezi sebou vzájemně sdílení zkušenosti i výukové materiály. S praktickými informacemi rádi pomohou i čeští koordinátoři.

Jak CoderDojo vzniklo?

CoderDojo vzniklo v roce 2011 v Irsku a díky velké poptávce a jednoduchému kontextu s k dnešnímu dni rozšířilo na všechny světové kontinenty, kde nyní existuje přes 1600 klubů. A nyní ho už máme i v České republice!

Kdo CoderDojo podporuje?

Program je celosvětově podporovaný mnoha nadnárodními firmami (Microsoft, Delloite, Bank of Ireland) a neziskovými organizacemi. Celosvětová setkání účastníků Dojo probíhají například i na půdě Evropského parlamentu. V České republice nad projektem převzal záštitu europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer a Česká asociace manažerů informačních technologií.

 
Tvorba webových stránek Unigena